A kdo jsem já? Učím se žít!

Kdo vlastně jsem? Kdo je Kateřina? Kdo jsem dnes?

 

  • O: „Já jsem učitel“
  • K: „A kdo jsem já?“
  • O: „Ty ses právě naučila žít!“
  • „Já jsem tě naučil jak žít a jak plavat v moři!“
  • „Tady jsem Ti namaloval Tvoje nejoblíbenější moře!“

Wow, žasnu! Tohle je náš včerejší večerní rozhovor. Mne a mého prvorozeného syna, kterému budou v květnu čtyři roky. Já vařím v kuchyni a on si vedle u stolu maluje vodovkami.
Čekala jsem odpověď něco ve smyslu – „Nejlépe ti jde věšení prádla!“ To mi sdělil minulý měsíc. „Já si nejraději hraju, tatínek mi pomáhá a ty nejlépe věšíš prádlo. :D“
Ale jeho včerejší hluboká pravda mě dostala do kolen.
Ano chlapečku můj, učiteli. Je to přesně tak, jak říkáš. Díky Tobě a tvojí mladší sestřičce jsem se naučila žít, život se mi převrátil naruby a učím se jít tou svou autentickou cestičkou. Krok po kroku. Objevovat sebe, přijímat sebe, milovat sebe a skrze sebe přijímat a občas i milovat všechny a všechno okolo.

Pořád se učím a je to krásné.

Je to plavba v moři, příliv a odliv. Někdy klidné a jindy rozbouřené moře a já se učím plavat i plout po hladině a plynout. Nechat se unášet proudem.
Prožila jsem si v životě dost karambolů, smyček i psycho-spirituální krizi. Nahoru – dolů. Cítím, že až mateřství je pro mě darem, který mne dostává k mé podstatě. Naturálně a opravdově.

Děti jsou dar a díky nim se posouvám.

Obdivuju všechny, kteří se dostali do hloubky sami sebe a ke svému poslání a nemuseli jim tuto cestu přijít ukázat vlastní potomci. Neříkám, že děti jsou smysl života.
Jsou to učitelé, kteří některým z nás přišli ukázat cestu.
Děkuji ♥

Kateřina Zelená
Jsem certifikovanou laktační poradkyní a kontaktní dlouhodobě kojící matkou dvou dětí. Ukazuji nastávajícím rodičům možnost připravit se na hladký začátek kojení. Zároveň nabízím podporu všem ženám, které již kojí nebo o kojení uvažují. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.